În atenția locuitorilor comunei Costinesti

În atenția locuitorilor comunei Costinesti
Pe durata stării de alertă, ne putem deplasa fără declarație doar în comuna Costinesti. În afara granițelor Unității Administrativ-Teritoriale (UAT), se poate ieși doar cu declarație. Cine dorește, poate primi astfel de formulare la sediul Primariei Costinesti. În instituțiile publice și toate spațiile închise, putem intra doar cu masca de protecție și respectarea distanței sociale.  Vă rogam insistent să respectați măsurile de protecție și regulile de igienă pentru a nu apărea  cazuri de infectări, în comunitatea noastră. Până acum, în Costinesti nu  am avut  cazuri de infectări. În comuna nostru nu a existat transmitere intra-comunitară și sper să nu avem nici de acum încolo. Va  mulțumim, încă o dată pentru  efortul depus .